Chyby nejsou chyby

7. března 2018 v 20:00 | piková královna
Určitě to taky znáte.

Stokrát uděláte věci dobře, nikdo si to nepamatuje. Jednou něco pokazíte, ups, všichni to řeší, dávají vám najevo jak jste úplně neschopný a pokazíte to vždycky.

Automaticky si vymyslí důvod: "nechtělo se jí", "vykašlala se na to", "zapomněla", "neumí to", "prostě je blbá".

Po většinou to samozřejmě bylo jinak(alespoň u mně). Můžou to být zdravotní důvody, osobní důvody, deprese, nervozita, stres, nedostatek času nebo tisíc milionů jiných věcí, co vám do toho prostě "vlezou" a vy s tím nic nenaděláte.
A i když si za to může někdo sám, pořád mi přijde nesmyslný mu nadávat za to, že to (ne)udělal. Včera se mu třeba nechtělo, ale dnes už se za to prolíná, jenže už je pozdě. To má cenu ho ještě dál deptat? Podle mě se nejlíp potrestal sám.

A mně nevadí,že to nechápou. Mně vadí, že se to pochopit nesnaží. Každej ti vynadá, žes něco (ne)udělal, ale nikdo se neptá "proč". Každej si odpoví sám, protože je to přece jasný, že.

Další věc, abych teď citovala odněkud z knihy knih: "Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?"
Proč jako nadávají? Nikdy neudělali nic blbě? Pokud nejde o něco fakt vážnýho, vůbec bych takový věci nehrotila. Člověk něco pokazí, poplete.. je mu to líto, mrzí ho to, třeba se cítí zklamaný sám sebou, a očekává podporu, porozumění a motivaci. A co dostane? Přednášky, proslovy a podupané sebevědomí.

Podle mě, když někdo udělá chybu, není to nic špatnýho. Všichni je přece děláme, tak proč už to prostě nepřijmeme.

Proč se nemůžeme snažit se vzájemně pochopit?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama