první dopis

2. března 2018 v 19:38 | piková královna |  dopisy
já vidím jak trpíš.

jen tak sedíš a koukáš kolem. vidíš holku, co ti zlomila srdce, kamarády, co ti nerozumí. cítíš se sám. trpíš. nemáš to komu říct. rozumím ti. býváš nezvykle potichu a nezvykle sám.
občas odpodíváš podrážďeně, protože tě nebaví jak se všichni smějí, a ty se směješ s nima, i když by ses radši stáhl.
směješ se jako vždy. plně a nahlas. máš ten nejkrásnější smích jaký jsem kdy slyšela. a všichni mu věří. ale já ne. už nevidím to nadšení v očích. ty už se nějakou dobu totiž nesměješ srdcem.

dnes se tě ptali co ti je. řekl jsi "nic" a oni se s tím spokojili. možná se jim nechce nic řešit, možná nevědí jak. a ty nejsi schopný jim říct něco víc. máš pocit, že to neberou vážně, že by to nepochopili, a vlastně je to nejspíš ani nezajímá.
tak se prostě zase usměješ, a když se otočí, a ty si myslíš, že tě nikdo nevidí, povzdechneš si a na chvíli zavřeš oči. jenže vždycky je někdo kdo to vidí, víš, vždycky je někdo kdo si všímá.

a já bych ti to tak strašně ráda řekla. že jsem tu kdykoliv pro tebe, že chci vědět co tě trápí, že ti naslouchám. jenže ti to nedokážu říct. jsem stejná jako oni.
ale my dva kamarádi nejsme. my dva nejsme nic, chápeš? na prstech by se dalo spočítat kolikrát jsme kdy v životě vedli nějaký smysluplný rozhovor. bylo by divné za tebou prostě přijít a obejmout tě. lekl by ses a možná se mi vyhýbal.
ne, to ne. ty takový nejsi. jsi ten nejvelkorysejší. nikoho neodsuzuješ, ke všem se chováš mile. jako bys to ani jinak neuměl.
kdybych tě obejmula, obejmul bys mě nazpět. vím to. ale ode mě by to pro tebe stejně nemělo váhu, že?

vždy jsi byl oblíbený, jenže tě nedokážou ocenit. vidí tvoje oči a zářivý úsměv, hebké vlasy a vypracované tělo. ale nevidí tebe. nevidí kdo jsi a nevidí jak trpíš. a jak pochybuješ. možná spíš o sobě než o nich. vždyť může tě mít vůbec někdo rád? jsi pro ně dost dobrý?

já ti něcopovím. t y j s i d o k o n a l ý. jistě že máš svoje chyby. ale ty všechny mizí v porovnání se vším tím co v tobě dřímá. chtěla bych abys to věděl. a abys věděl, že je tu někdo, kdo si tě všímá, váží si tě a miluje tě.

někdo, kdo tě vidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama