Učení - mučení

9. března 2018 v 14:51 | piková královna
5 dnů, 14 předmětů, 38 hodin. Těch vyučujících.
To dělá i s přestávkami 7,3 normálních hodin za průměrný den, a pokud vám jezdí autobusy asi nějak jako mně, strávíte kvůli škole mimo domov 10, 5 hodiny. Když k tomu přičtěte dobu od toho co ráno vstanete než nesednete do autobusu, 11,5 hodin za průměrný den.
Pokud si dobře pamatuju, vždycky nás učili, že den má 24 hodin. To je 8x3. 8 hodin na učení, 8 hodin na volný čas, 8 hodin na spánek.

Hahaha.

Po celé té škole mi zbývá 12,5 h. Dejme tomu teda 8 hodin na spánek, 4,5 h na volný čas. Jenže když se za ten průměrný den píšou cca dvě písemky, musíte se na ne někdy naučit, že jo. A to už nejspíš tvůrci systému 3-3-3 počítali s tím, že kdo studuje, školu miluje a svůj volný čas i osobní život zasvětí učení.
Pokud se na ty dvě písemky o kolika desítkách stránek v učebnici učíte nějak intenzivně, pravděpodobně vám ty 4,5 h stačí. Jo, krásný.
Teď ale přichází na řadu zkoušení. Protože za průměrný den vás(nebo minimálně naši třídu) kromě 2 písemek, čekají v průměru tak tři předměty, ze kterých se zkouší.
Většinou se zkouší z poslední látky(což může bejt jedna poslední hodina nebo poslední měsíc), takže podle obsahu to zabere tak další 2 - 3 h. To nám na spánek zbývá ještě 2,5 - 1 h.
No jo, ale co to jejich učení se na písemky alespoň dva dny dopředu? Co domácí úkoly? Projekty? Referáty? Prezentace? Chytání se na každou hodinu?

Ale co. Jsme studenti. My nemusíme spát. Ani jíst, sprchovat se, bavit se s rodinou, mít kamarády nebo psát blog. My totiž můžeme zasvětit celej život škole, že jo :)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama